Pardubický kraj dovezl povodněmi postiženým humanitární pomoc

Pardubický kraj již vypravil do povodní postižených jižních Čech kamion s humanitární pomocí. Jednalo se o balíčky s desinfekčními a hygienickými prostředky a dalšími pomůckami v celkové hodnotě 500 000,- Kč.
Materiál byl zkompletován firmou Elfo Pardubice. Celkem šlo o 56 balení, každé určeno pro jednu domácnost na cca 1 týden sanačních prací. U každého balíčku byl přiložen i zjednodušený popis použití přípravků v kompletu, který je určen na vše od sanace zdí až po ošetření pokožky. Firma Elfo také zajistila přepravní kamion. Ten v sobotu 17. 8. 2002 v 16,30 hodin odjel za doprovodu 1. zástupce hejtmana Michala Rabase, radního pro životní prostřední, zemědělství a rozvoj venkova Petra Šilara a tajemníka Bezpečnostní rady Aleše Boňatovského do Českých Budějovic.
"Kolem 20,00 hodin jsme už byli v Centrálním humanitárním skladu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, kde zásilku osobně převzal tajemník Bezpečnostní rady Jihočeského kraje Jaroslav Jedlička. Během dvou hodin byla pomoc složena", popsal situaci radní Petr Šilar.
"Navštívili jsme i hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, který nás seznámil se situací v jižních Čechách a prioritami pomoci. V současné době jsou nejvíce zapotřebí desinfekční a hygienické prostředky na sanaci postižených míst", doplnil vicehejtman Michal Rabas.
Zástupci Pardubického kraje požádali jihočeského hejtmana, aby byly balíčky směřovány především do nejvíce postižených obcí. Podle informací z pondělí 19. srpna 2002, kdy byl Jihočeský kraj kontaktován, byla pomoc rozdělena mezi obce již v neděli ráno. Dostali ji ve Veselí nad Lužnicí, Plané nad Lužnicí, Soběslavi, Kamenném Újezdě, Roudné, Plavu, Doudlebech, Hřínově, Litvínovicích a Horní Stropnici.
Radní Pardubického kraje na pomoc postiženým oblastem uvolnili celkem 1 milion korun, využití zbývajících 500 000,- Kč bude koordinováno následně podle potřeb postižených krajů.
"Chtěli bychom poděkovat firmě Elfo, především pak panu Miroslavu Myškovi, za urychlené jednání a také za kompletaci optimalizovaného balíčku pro desinfekci a hygienu,", řekl tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje Aleš Boňatovský.

Tisková mluvčí KrÚ Pardubice


Pokud máte jakékoliv náměty, připomínky, fotografie, vzpomínky nebo jiné archivní materiály k textu připravované publikace, prosíme, kontaktuje nás na níže uvedené adrese. Děkujeme.

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic
spravce@kralovstvi.cz
(+420) 602 413 134