Dny Pardubického kraje oživí hrad Svojanov

Lidové slavnosti propagující kulturu a podnikání v Pardubickém kraji se uskuteční 7. září 2002 na hradě Svojanov.
Celodenní program s prezentací pivovarů Hlinsko, Pardubice a Polička nese název Dny Pardubického kraje - Kultura a pivovary Svojanov 2002.
"Jde o první ročník putovních slavností. Každý rok bychom rádi podobné dny připravili i na jiných hradech Pardubického kraje", uvedl zástupce hejtmana a radní zodpovědný za kulturu a památky Miroslav Brýdl.
V programu, který začíná již v 9:00 hodin, vystoupí folklórní a taneční soubory, kejklíři a šermíři. Na nádvoří hradu vznikne historické tržiště s ukázkami řemesel, rožnit se budou selata, péct bramborové placky, čepovat pivo i medovina a vše oživí tanečnice a potulní pěvci.
"O půl druhé odpoledne přijde z podhradí královský průvod a ve 14 hodin budou Dny Pardubického kraje oficiálně zahájeny", doplnil Miroslav Brýdl.
V programu je pamatováno i na nejmenší, jsou připraveny dětské hry o sladké odměny, dospělí budou moci soutěžit o ceny a proběhne také slosování vstupenek.

Tisková mluvčí KrÚ Pardubice


Pokud máte jakékoliv náměty, připomínky, fotografie, vzpomínky nebo jiné archivní materiály k textu připravované publikace, prosíme, kontaktuje nás na níže uvedené adrese. Děkujeme.

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s.
V Perníkové chaloupce č. p. 38
533 52 Ráby u Pardubic
Czech Republic
spravce@kralovstvi.cz
(+420) 602 413 134